27 Leden

Slavné ženy a konopí

Autor: admin Kategorie: aktuality, Konopí jako lék, Legalizace konopí Komentáře: 0

V minulém článku jsme se věnovali již zesnulým mužům, kteří milovali konopí. Dnešní článek je pro změnu věnován ženám, které jsou ještě mezi námi a rovněž holdují konopí.

Jane Fonda (herečka, spisovatelka, ex-modelka)

Co stojí za tajemstvím věčného mládí hollywoodské star a držitelky dvou Oscarů? Není to žádné tajemství, ale příležitostné kouření marihuany. Na Silvestra roku 1969 na party v bytě svého otce v New Yorku si Jane zapálila špeka poté, co se dozvěděla, že vyhrála cenu newyorských filmových kritiků. Tato herečka a bývalá modelka byla vždy velmi otevřenou příznivkyní konopí. Podle herečky je tráva daleko méně škodlivá než alkohol a tabák. Jane Fonda zůstala marihuaně věrná i dodnes na stará kolena. Na exkluzivní Vanity Fair afterparty po nedávném udělování Oskarů byla viděna, jak kouří joint společně se svým přítelem Richardem Perrym a bratrem Peterem Fondou. Někteří hosté si dokonce stěžovali u organizátorů na zápach marihuany. Organizátoři následně hulící společnost požádali, aby kouření nechali, což okamžitě učinili. Herečce je jedno, kdo ji vidí kouřit trávu, neboť přesvědčená, že by měla být legální.

Whoopi Goldberg (herečka)

Hollywoodská herečka a komička Whoopi Goldberg přiznala, že před dvaceti lety, když přijímala Oskara pro nejlepší herečku za vedlejší roli, byla úplně zhulená. Herečka se dále svěřila, že si před ceremoniálem udělování cen Akademie v roce 1991 zakouřila trávu, aby zklidnila svou nervozitu. Zároveň uvedla, že si vzala z toho velké ponaučení: „Nikdy nehul trávu, když je možné, že budeš muset mluvit před stovkami či milióny lidí“. Tato hereččina zpověď byla nahrána při natáčení hlasové stopy k animovanému filmu The Pagemaster v roce 1994. Whoopi na této nahrávce také vzpomíná, jak byla v šoku, když byla vyhlášena vítězkou za vedlejší roli ve filmu Ghost. „Když moderátor vyslovil mé jméno a já vyskočila, pomyslela jsem si: „A k…. koukaj se milióny lidí“. Herečka dále vypráví, jak jí poté zavolala její matka a ptala se jí, jestli byla zhulená, neboť to poznala podle jejich lesklých očí.

whopi

Alanis Morissette (zpěvačka)

Tato kanadská zpěvačka otevřeně mluví o své lásce k marihuaně. Pro časopis High Times uvedla, že hulení trávy ji napomáhá ke kreativitě, zároveň však mluví o umírněnosti a je přesvědčena o tom, že by kouření trávy nedoporučila každému. Alanis přivedl k trávě její bývalý přítel Tom Ballanco, obhájce léčebné marihuany. Vždycky se cítila dobře s lidmi v přední linii, s Tomem a lidmi kolem něho, jako je Woody Harrelson či Alicie Silverston. Zpěvačka má kolem sebe spoustu odvážných přátel, kteří se za hulení trávy nestydí. Veškeré její počáteční obavy kolem trávy se rychle rozplynuly a nyní se cítí jako „profík“. Alanis zaujímá k trávě postoj, prostě si ji jen užívá. Během nedávného těhotenství samozřejmě s kouřením přestala.

alanice

Poslat komentář

*