9 Listopad

Studenti v Kalifornii získávají na reformě

Autor: admin Kategorie: aktuality, Legalizace konopí, Marihuana a USA Komentáře: 0

Když Kalifornie v roce 2011 legalizovala marihuanu pro všechny obyvatele, existovaly prognózy toho, že místní teenageři budou trpět všemi možnými sociálními a právními problémy. Ale nová zpráva zpracovaná Centrem pro mladistvé a Kriminálním oddělením dospěla k závěru, že skutečná odezva a výsledky ve Zlatém státu jsou pro mladistvé velmi pozitivní, to zahrnuje i nižší počet zatčení a menší podíl ztroskotaných životů.

Tato zpráva, a další jí podobné, mohou velmi ztížit situaci odpůrcům legalizace, kteří bojují proti legalizaci ve všech zemích. „Soudný“ den, který předpovídali, prostě a jednoduše vůbec nepřišel a jejich predikce se ani v nejmenším nenaplňují.

Tady je citace ze zprávy:…“dekriminalizace marihuany v Kalifornii, nemá za následek žádné škodlivé důsledky pro mládež, jako jsou zvýšená trestná činnost, předávkování drogami, řízní pod vlivem drogy nebo alkoholu, dokonce ani nedokončení školní docházky. Ve skutečnosti, teenageři v Kalifornii po reformě dosáhli zlepšení ve všech těchto rizikových oblastech.

hippies-19480_640

David Borden, výkonný ředitel StopTheDrugWar.org není těmito výsledky nijak překvapen.

„Diskuze o legalizaci marihuany se často zaměřuje na duševní škody na zdraví, které by mohlo způsobit její zvýšené užívání,“ řekl Borden.“ Ale lidé by také měli uvažovat, ba dokonce velmi pečlivě zvážit, jaké poškození duševního zdraví s sebou přináší mladým lidem účast na dění v současném ilegálním trhu, zejména jejich spoluúčast na tom všem, co se děje v centru měst. Výzkum zjistil, že zapojení se do těchto aktivit zvyšuje u mládeže riziko na podílení se při násilí spojeným s užíváním drog; často trpí behaviorálními, kognitivními a emocionálními problémy; nebo se pouze zhorší jejich školní výsledky.“

Kalifornie ovšem nebyla jediným světlým místem zdůrazněným ve zprávě. Státy, které liberalizovali zákony o marihuaně rovněž také značně zredukovali své kriminální statistiky.

Článek je velmi volným až svévolný překladem:

http://marihuanovým/news/2014/10/study-california-teens-benefitted-from-pot-reform/

Poslat komentář

*