25 Listopad

Virus HIV má proti sobě silného soupeře v podobě konopí

Autor: admin Kategorie: aktuality, Konopí jako lék Komentáře: 0

Konopí se využívá u celé škály nemocí. Účinné je, ale i u zákeřnějších nemocí jako je například i AIDS. Kanabinoidní receptory poskytují buňkám v lidském těle nástroje, které se mohou účinně bránit proti infekci HIV. Vědci prezentují výsledky svého výzkumu tak, že když se umístily zdravé buňky do vzorku s virem HIV spolu s dávkou kanabinoidů, byly buňky za normálních okolností velmi rychle infikovány. Jednoduše řečeno, buňky nedovolily vstup viru HIV a chovaly se tak, jako by virus nebyl žádnou hrozbou. Kanabinoidy samy o sobě nejednají antivirově a nejsou odpovědné za odstranění viru, ovšem stimulují určitou část buněk, která vlastní endogenní podobnost se samostatnou chemickou strukturou kanabinoidů. Sloučení mezi přirozeně se vyskytujícími látkami a receptory v lidském mozku funguje totožným způsobem, jako vytváření protilátek. Kontakt evokuje adaptaci receptorů a přinutí je, aby nesly otisk zkušeností.

Není zatím jisté, zda tyto receptory existují v buňkách kvůli tomu, že je konopí součástí stravy nebo v léčivech našich předků. V každém případě jsou receptory navrženy tak, aby reagovaly na kanabinoidy v každé lidské buněčné struktuře. Stimulování receptorů nemá pouze negativní dopad na AIDS, ale zvyšuje také schopnosti buněk bránit se proti celkově vyššímu počtu virů a bakterií. To je vynikající přínos pro pacienty již v pokročilejších stádiích infekce HIV.

Jelikož virus HIV způsobuje postupné selhávání imunitního systému, jsou pro pacienty zdánlivě neškodné a běžné viry, jako je například chřipka, největší hrozbou. Klasické antibiotika mohou být velmi zatěžující u oslabených pacientů a často je to stojí poslední zbytky sil a následně upoutá na lůžko. Využití kanabinoidů by mohlo být schopno poskytnout těmto pacientům tolik potřebnou pomoc při obraně proti virovému útoku.

Molekula cannabinoidu

Molekula cannabinoidu

Výsledky výzkumu jsou velice překvapivé, jelikož vědci očekávali využití THC na zvýšení rychlosti, při které HIV zapustí kořeny, a proto to bylo velké překvapení, když kanabinoidy nepodpořili sílu viru. Proto konopí mírní příznaky, které jsou s infekcí spojeny.

Poslat komentář

*