19 Leden

Vojenská studie: Pokles užití jointů mezi vojáky v Coloradu, Washingtonu

Autor: admin Kategorie: aktuality, Legalizace konopí, Marihuana a USA Komentáře: 0

Stále méně vojáků je pozitivních na test užití marihuany ve dvou státech, kde je rekreační užití této drogy legální, dokládá to armádní studie této problematiky publikovaná v Gazette.

Změna ve Washingtonu a Coloradu, kde je marihuana k dispozici i poblíž velkých vojenských základen, je jen malá. Ale i tak je to přesný opak toho, co tvrdili o užívání legalizované marihuany vojenské špičky.

„Až na jednu malou vyjijmku směřují všechna data dolů, i když křivka je zatím poměrně plochá a změny jsou statisticky nevýznamné“ napsal mluvčí armády podplukovník Justin Platt v emailu z Pentagonu.

V Coloradu klesla pozitivní míra v testech na přítomnost marihuany na 0,47 procenta ve fiskálním roce, který končí 1. To je pokles o 0.79 procenta za stejné období o dva roky dříve, tedy než byl legalizován rekreační prodej marihuany. Počet pozitivních testů na přítomnost marihuany ve Fort Carson klesl na 422 z 725.

fort

Armáda ovšem stále tvrdí, že to je především výsledkem toho, jak se armáda s legalizací vyrovnává, než že by najednou vojáci méně kouřili.

Článek je volným až svévolným překladem

http://www.thecannabist.co/2015/01/02/pot-use-among-soldiers-colorado-washington-study-shows/26530/

Poslat komentář

*