15 Květen

Zalévání a výživa

Autor: admin Kategorie: aktuality, Pěstování konopí Komentáře: 2

Jaké by melo být pH a jak ho upravit?

Pro hydroponii je nejlepší pH 5,8. Širší rozmezí je 5,5 – 6,0. Speciálně Holanďani používají ve svých systémech spíše nižší pH kolem 5,2.

Pokud si koupíte kvalitní hlínu, ne kyselou rašelinu, nemělo by být potřeba upravovat pH. Pravděpodobně již obsahuje dolomitický vápenec, který pH upravuje na přijatelnou mez. Konopí vyhovuje neutrální až mírně kyselé prostředí, takže pokud se rozhodnete měnit pH držte se hodnoty kolem 6,5. Širší meze jsou 6,0 – 7,0. Pokud budete chtít zvýšit pH o jeden bod, tak přidejte 1/2 libry (cca 0,5 kila) vápna k 1 krychlové stope (cca 28 litrům) půdy.

Zvýšení pH – Přidat do substrátu drcený vápenec, nebo malé množství hašeného vápna.

Snížení pH – Přidat do substrátu kostní moučku, vhodné zvláště pro období kvetu.

Upravování pH pomocí kyselin

V období růstu používáme ke snižování pH 40% kyselinu dusičnou. Obvykle 1 ml do 25 l vody. Vždy je nutné lít kyselinu do vody!!!! Nikdy ne naopak. Ke zvyšování pH používáme v období růstu i květu 30% hydroxid draselný. V období květu ke snížení pH používáme 40% kyselinu fosforečnou.

zalevani2

Jak správně zalévat?

Zaléváme tak, že kompletně prolejeme celý květináč. Předpokládáme, že květníky mají dostatek drenážních děr, aby přebytečná voda mohla odtéct. Je důležité, aby před dalším zalitím stihl kořenový bal kompletně proschnout. Tyto suché/vlhké cykly jsou pro konopí důležité! Vlhkost doporučujeme měřit vlhkoměrem, nebo srovnávat ručně protežkáním květníku. Časem to dostanete do ruky, takže pro vás zalévání bude snadnější.

Co je flushing a jak funguje?

Pokud používáme při kultivaci chemická hnojiva, měli bychom od nich rostliny během posledních čtrnácti dnů květu vyčistit. Rostliny tak donutíme spotřebovat zbylé živiny skladované v listech. Bez přebytečného chlorofylu, dusíku a dalších elementů bude výsledné kouření chutnat a hořet podstatně lépe. Pokud používáme čistá organická hnojiva, flushing obvykle není nutný.

Nejjednodušší způsob, jak flushing provést, je zalévání cistou vodou (s upraveným pH) během posledních dní – délka čištění je závislá na použité metodě:

v hlíně 10 – 14 dní

v hydroponii 2 – 5 dní

v bubbleru 3 dny

v Ebb&Flow 5 – 7 dní

Co znamená NPK na hnojivech?

Dusík (N) – důležitý pro silný růst

Fosfor (P) – nejdůležitější ve fázi kvetení

Draslík (K) – má vliv na celkové zdraví rostliny

Dalšími důležitými prvky jsou Magnesium a Kalcium (pro přesun živin v rostlině a pro neutralizování pH). Kromě klasických hnojiv existují i biologické stimulátory růstu.

Jaké by melo být EC (elektrická vodivost)?

EC se postupně zvyšuje podle stáří rostliny, typu pěstování a podle režimu (růst / květ). U hydroponického pěstování se EC pohybuje v rozmezí 0,40 na mladé čerstvé kytky a postupně se zvyšuje pres 1,l20 (kytky 14 dní staré) na 1,60 – 1,80 až do 2,10 (kytky třetí týden v květu). Pak se zase postupně ubírá asi na 1,20 (kytky 14 dní před sklizní). Firma Advanced hydroponic na svých stránkách vede podrobnější přehled, jak přesně udržují EC. www.advancedhydro.com

Zdroj: www.grower.cz

Komentáře

Poslat komentář

*