7 Březen

Zázračný extrakt z konopí

Autor: admin Kategorie: aktuality, Konopí jako lék, Legalizace konopí Komentáře: 0

Zdravíme opět všechny příznivce léčivého konopí​. Dnes vám přinášíme postup jak vyrobit léčivý extrakt z konopí doma.

Před rokem a půl byl pěstitel Anton na tom zdravotně špatně, byl kardiak, diabetik, trpěl TBC a artritidou. Jednou jen tak ze zvědavosti navštívil konopnou lékárnu. Tato jeho návštěva odstartovala, jeho zájem o problematiku léčivého konopí a jeho zdravotní stav se tak podstatně zlepšil. Anton začal vyrábět krémy, masti, kapky či výtažky z konopí a dal souhlas, aby se postup na jeho extrakt z konopí šířil ve jménu zdraví.

Pracovní postup na výrobu extraktu Cannabis

Na konopný extrakt použijeme 100g usušeného konopného materiálu. Tento konopný materiál vložíme na 12 hod do mrazáku a při -18°C necháme zmrazit. Mezitím si připravíme 4 litry vody, kterou vyhladíme na 0 až 4°C.

Zmražený konopný materiál rozdrolíme, nasypeme do 4 – 5 litrové vhodné nádoby a zalijeme 1 litrem vychlazené vody. Tento obsah v nádobě rozmícháme ručním nebo ponorným mixerem. Směs rozmícháváme asi 15 minut a za pomocí sítka scedíme a vymačkáme vzniklou kapalnou směs. Tento proces šlehání a scedění opakujeme celkem 3 x, dokud nespotřebujeme chlazenou vodu. Získanou kapalinu přecedíme přes bavlněnou tkaninu. Procesem získáme asi 4 litry kapaliny, do které vmícháme lžíci práškového aktivního uhlí. Kapalinu občas promícháme a po 30 minutách scedíme opět přes bavlněnou tkaninu.

tier

Do přefiltrované kapaliny přidáme 150 ml farmaceutického propylenglykolu (PPG) a na plotýnce odpařujeme asi na 1 litr. Roztok necháme vychladnout a opět přefiltrujeme. Kapalinu opět dáme na plotýnku a odpařujeme, dokud se všechna voda neodpaří a nezůstane nám asi 150 ml konopného extraktu. Extrakt necháme asi na 1 až 2 dny odstát, pak slijeme z usazenin a dostaneme čistý extrakt. Tomuto extraktu se také říká Fénixovy slzy a slouží jako pomoc při těžkých a závažných nemocech.

Poslat komentář

*